• аранжування
  • створеня фонограм
  • послуги мастерингу
  • створення передач для радіо
  • створення рекламних аудіороликів
  • створення рекламних відеороликів
  • створення корпоративних фільмів та відеовізиток
  • створення дркументальних фільмів
  • озвучення відео
  • запис треніннгів

Портфоліо

Наші друзі (Facebook)

Яндекс.Метрика

orkestr yarekІ так 26 квітня у нас прем’єра версії уже відомої пісні «Старий оркестр» від Я-Река. Прем’єра не лишень версії пісні, але й нового відео. У чому полягає прем’єра старої пісні вирішили розпитати у самого автора і виконавця, оскільки маємо безпосередній стосунок до створення цього медійного продукту, оскільки запис пісні відбувся на Yareksound

 

Авт: В чому власне прем’єра, адже пісні наскільки знаємо 20 років

Я-Рек: Справді ситуація дещо незвична проте уже не раз розповідав на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці, що пісні довжиною у все життя. Це культові для виконавця речі, які його супроводжують тривалий час. Справді пісні 20 років. Справді першу версію створено у 2020 році. І справді з цією піснею пов’язано багато приємних фестивальних та конкурсних моментів.

Авт: Ну то що спонукало робити її версії.

Я-Рек: Пісні такого формату (точніше неформату) вони як люди мають своє життя і видозміни у часі. Скажімо перша версія була по тривалості 7:20, тобто повний неформат. Така була потреба, адже пісня сюжетна. У 2007 році власне це була спроба зробити її трохи форматнішою. У той час вона зазнала певних трансформацій: було змінено і скорочено текстову частину, змінено аранжування. Як на мене вона вийшла непогано.

Авт: Ну а третя версія чим продиктована.

Я-Рек: Від початку коли задумував цю пісню, мав чітке кінцеве бачення, як вона має звучати. Проте перша версія була далека від ідеалу. Друга версія, була дещо ближча. Третя версія це чергова спроба наблизитись до цього ідеалу. Як на мене наблизитись вдалося.

Авт: Розуміємо, що може бути і четверта версія? А що за ідеал і як він має звучати.

Я-Рек: В ідеалі це має бути живе виконання у супроводі оркестру та рок-групи. Вірю, що мрії збуваються і таки можлива четверта трансформація.

Авт: Що особливого у третій версії?

Я-Рек: Текст не рухали, а ось музичну сторону переробили достатньо суттєво. Додали більш рокових елементів, попрацювали над ритмікою, яка мене незадовільняла ані в першій ані в другій версіях. Одним словом попрацювали над тими моментами які б хотілося змінити. Наразі вийшло як на мене набагато цікавіше, сучасніше, драйвовіше, якщо взагалі цей термін можна примінити до такого драматичного змісту. Проте вражає інше: актуальність теми не змінилася за 20 років.

Авт: Про відео. Чия ідея?

Я-Рек: Ну за третьою версією можна нарешті і на відео розраховувати (сміється). Насправді відео не планувалося взагалі. І сам «Старий оркестр ver 2020» це запис був не пріоритетним і тягнувся на студії 3 місяці. Якщо точніше, два рази розпочинали роботи над ним. То міняли софт на студії і усе пішло у небуття, то часу не вистачало. Але неочікуваний карантин усе поставив на свої місця.

Авт: Хочеш сказати що в усьому винен карантин?

Я-Рек: Ну десь частково так. Звісно річ не приємна, але для творчих людей тут є свої позитиви. Насамперед зміна пріоритетів і поява часу на забуті проекти. Творчість, вкотре переконуюся і не раз про це розповідав, є потужним антидепресантом, який успішно діє у складних ситуаціях.

Авт: Та все ж хочу повернутися до відео: як вдалося створити і хто генератор ідеї?

Я-Рек: Взагалі прем’єра пісні планувалася виключно звуковою, або у форматі “lyric video”, та коли приступили до монтажу виникла цікава ідея віртуально-театрального простору. Почали зважати на свої можливості, і навики щодо реалізації такої ідеї і вирішили спробувати. Признаюсь до останнього думав що це буде фон саме до “lyric video” і не більше. Але коли глянули на проміжний результат, зрозумів що має бути щось більше.

Авт: Згаю що ти виступав режисером уже не першого кліпу. Що допомогло досягнути результату і чи взагалі він досягнутий?

Я-Рек: Без сумніву так. За що і подобається творчість, так це за уміння з мінімуму ресурсів творити цікаві речі. Колись в кульку на режисурі ПР-заходів пані Марина Пашкевич нас навчала що «обмеженість ресурсу породжує якісний креатив». Пересвідчуюсь на практиці.  Тобто якщо зважати на плани і можливості ми себе перевершили: робота подобається, робота цікава, хоча і неідеальна.

А що дало можливість досягнути успіху? Насамперед досвід і постійне навчання. Саме ця робота для мене була цікава у плані колоргрейдингу. Уже десь 2 роки займаюся цим цікавим напрямком у відопродакшині і десь саме йому завдячуємо кінцевому результату. Було остаточне бачення кольорової стилістики і вистачило навиків задумане зреалізувати.

Авт: Прем’єра – факт. Що далі?

Я-Рек: Хочу заінтригувати, але з піснею «Старий оркестр ver 2020» історія на цьому не завершується. Будемо з командою пробувати розширяти горизонти сприйняття, тому думаю варто очікувати на ще одну підверсію. В ідеалі хотів би як мінімум 2, але наразі не можу знайти фахівців з поетичного перекладу саме на визначену мову. Ну карти відкривати не буду, та триває робота і є ще багато проблем. Проте попередня демка показує що варіант реальний.

Ну а в загальному прийде муза і будемо писати і знімати щось нове. Нам від цього уже немає куди діватись.

Авт: Дякуємо за розмову, а для читачів: переглянути відео можна на офіційному каналі Я-Река в youtube за ось цим посиланням,

https://www.youtube.com/channel/UCWbtgFHeTJYEvjV4LqDXTAQ

а також у нас на сайті та в мережі Фейсбук.

https://www.facebook.com/yarekmusic/

Цікаві публікації